Çaçi dhe Denaj në Ksamil: Cili është projekti ambicioz në shërbim të komunitetit dhe turizmit

Pak dite me pare kryebashkiaku i Sarandes Oltiom Çaçi dhe Ministrja e Bujqësise Anila Denaj ishin se bashku ne Ksamil.

Çaçi zbuloi projektin e ri qe do jete ne sherbim te komunitetit dhe turizmit.

POSTIMI I OLTION ÇAÇIT

Në Ksamil, së bashku me Ministren Anila Denaj, për të prezantuar një projekt shumë premtues në shërbim të komunitetit dhe turizmit.

Rehabilitimi i një sipërfaqeje prej 10.000 m2 , duke krijuar 170 vende parkimi dhe një hapësirë shërbimi për tregtimin e produkteve lokale të detit dhe midhjes me kushte moderne , për promovimin më të mirë të prodhimtarisë vendase.