Nertian Novi, trajneri i ri i Butrintit

Butrinti sot nis pergatitjet per sezonin e ri futbollistik.

Ekipi sarandiot ka zyrtarizuar edhe trajnerin qe do i drejtoje per kete sezon.

Ai do te jete Neritan Novi qe do marre drejtimin e skuadres se Butrintit.

Novi eshte nje trajner me eksperienc dhe pritet me mjaft interes drejtimi i tij ne krye te Butrintit.