Alesio Kolonja dhe Mario Mërkuri firmosin me Butrintin

Butrinti ka kryer dy goditjet e para ne kete merkato vere.

Behet fjale per afrimin e dy talenteve te dal nga akademia sarandiote.

Mario Merkuri dhe Alesio Kolonja ka arritur akordin me drejtuesit dhe sezonin e ri do te jene pjese e skuadres se Butrintit.

Kete sezon Butrinti do te synoje ngjitjen ne Kategorine e Pare.