Finiq, digjet një banesë në Krane, humb jetën i moshuari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në fshatin Krane, Bashkia Finiq.

Një banesë është shkrumbuar nga zjarri dhe si pasojë ka ndërruar jetë i moshuari që jetonte aty.

Sipas informacioneve për mediat, në banesë jetonte 84-vjeçari Thanas Çakuli, i cili jetonte vetëm.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 22.02.2021, rreth orës 08:40, në fshatin Krane, Finiq, ka rënë zjarr në banesën ku jetonte i vetëm shtetasi Th. Ç., 90 vjeç, i cili si pasojë e asfiksisë nga tymi ka ndërruar jetë.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *