Eleron Gjoni zgjidhet në krye të PS Sarandë

Partia Socialiste ka zbuluar emrat e rinj të kryetarëve të degëve për 61 bashki. Në një garë kur kandiduan 561 kandidatë, pas shumë konsultimesh dhe votime, u arrit në përzgjedhjen e kryetarëve të rinj.

Mes këtyre emrave që u bënë publike nga sekretari Organizativ i PS-së, Blendi Klosi, i cili mes shumë emrave lakoi edhe atë të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Ky i fundit do të jetë në krye të PS-së për Tiranën.

Ndërkohë, për disa bashki do të përsëritet sërish proces.

Më poshtë emrat e kryetarëve të rinj të PS-së për bashkitë e vendit.

EMRAT
Qarku Shkodër- Ilmi Lakti Mirela Petani
Malësi e Madhe- Lulzim Zare
Vau i Dejës- Kristian Shkreli
Puke- Anjeza Dodën, Pajtim Zeqiri
Fushë Arrës- Ervin Doda
Kukës- Anila Sokoli, Besmir Ramallari
Bashkia Has- do të përsëritet procesi
Tropojë- Egzon Bashkurtaj
Dibër- Alma Selame, Daniel Gjure
Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri
Klos- Armando Gjini
Mat- Hasan Pasha, Lindita Barçi
Durrës- Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Shijak- Fatmir Koçi
Tiranë- Erion Veliaj
Kamëz- Rebeka Sulejmani
Vorë- Endrisa Haxhiu
Kavajë- Marinela Hajdiaj, Shpend Baromet
Rrogozhinë- Lutfi Hashari
Elbasan- Ardit Demiri, Amira Urupi
Belsh- Maringlen Bali
Cërrik- Tomorr Zaimaj
Peqin- Bukurosh Maçi
Gramsh- Enis Zani
Librazhd- Fatbardha Qatja
Përrenjas- Haxhi Çollaku
Berat- Valbona Zylyftari
Dimal- Adelina Vangjeli dhe Albana Kora
Kuçovë- Gentjan Qafoku, Renata Baçi

Polican- Erjon Zylyftari, Sara Satka
Skrapar- Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova
Pogradec- Erion Thëngjilli
Maliq- Orlind Demollari, Rudina Brego
Korçë- Anxhela Tao dhe Petrika Tollfuçi
Devoll- Genti Lakollari dhe Zerina Sinani
Pustec- Kateriana Ago, Sandri Nikolla
Kolonjë- Eraldo Xhelili
Gjirokastër- Gentjan Llogo dhe Mihare Lapa
Dropulli- Kristo Vorsane
Libohovë- Dhurata Demiri, Jani Memo
Përmet- Ervin Tuçi
Këlcyrë- Hodjan Selmani
Memaliaj- Edmonda Harizi
Tepelenë- Dino Selimi, Kleona Bahja
Vlorë- Admir Malaj
Selenicë- Nertil Bellaj
Himarë- Rispërsëritje të procesit
Delvinë- Izet Sinaj
Finiq- Thoma Kallojeri
Sarandë- Elron Gjoni
Konispol- Kristo Mallanezo
Lezhë- Florian Gjini
Kurbin- Benard Palaj
Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj
Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti
Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli
Divjakë- Agim Maka
Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Roscovec- Ripërsëritje të procesit
Mallakastër- Zamir Malasi