Tifozët e Butrintit kërkojnë rikthimin e Stefan Çipës

Tifozeria e Butrintit përmes një postimi në faqen e tyre kanë kërkuar që ish kryebashkiaku i Sarandës, Stefan Çipa, të pranoj të bëhet kryetar shoqate i këtij klubi.

“Meqenese Klubi Sportiv Butrinti u shkri dhe ligji i ri nuk lejon kryetaret e Bashkive te jene president ,un do ti beja nje kerkese te hapur ish presidentit Stefan Çipa qe te pranoj te behet kryetar shoqate pasi vetem ai di ta beje Butrintin perseri te madhe”, shkruajnë në postimin e tyre tifozët e Butrintit. /Sarandanews.com/