Butrinti merr tre pikë të arta në shtëpi ndaj Beslidhjes

Butrinti eshte rikthyer tek fitorja ne shtepi perballe Besildhjes se Lezhes.

Sarandiotet fituan me rezultatin e ngushte 3-2, duke marre tre pike te rendesishme ne luften per mbijetese.

Golat per Butrintin u shenuan nga ana e Onug dhe Jaupaj qe shenoi dopiete.

Ndersa per Beslidhjen shenuan Danaj qe gjithashtu shenoi nje dygolesh.

Pas kesaj ndeshje Butrinti renditet ne vendin 13-te me 31 pike.

Ndesha e radhes do jete ne transferte kunder Bylisit.