VIDEO/ Vendimi skandaloz i arbitrit, i mohon një gol të rregullt Butrintit  

Butrinti ka marrë ndeshjen e sotme një barazim në fushën e saj me Vorën me rezultatin 1-1.

Një barazim i padrejtë për ekipin sarandiot të cilët ndihen të vjedhur nga gjyqtari i takimit, i cili i ka mohuar një gol mëse të rregullt.

Siç shihet në videon e mëposhtme, anësori u ka mohuar një gol të rregullt Butrintit duke e konsideruar si pozicion jashtë loje.

Pamjet flasin qartë dhe nuk ka nevojë për shumë koment, pasi shihet dukshëm që mbrojtësi i Vorës mban në lojë sulmuesin e Butrintit.

Një penalizim që ka sjellë një reagim të tifozëve të Butrintit të cilët në faqen e tyre shkruajnë:

“Momenti I anulimit të golit të avantazhit. 1 metër më tutje lojtari i Vorës, anësori e shef të arsyeshme ta anulojë për pozicion jashtë loje.

TURP, MASAKËR!”, kometojnë tifozët. /Sarandanews.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *