Butrinti rikthehet tek fitorja ndaj Tepelenës

Butrinti është rikthyer tek fitorja pas disfatës së pësuar javën e kaluar kundër Devollit.

Në takimin e sotëm kundër Tepelenës, Butrinti fitoi me rezultatin e pastër 3-0.

Dopieta e Mario Gurmës dhe goli i Dosantos i dhanë tre pikët e rendësishme sarandiotëve.

Pas kësaj fitoreje Butrinti renditet në vendin e dytë me 49- pikë të grumbulluara. /Sarandanews.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *