EMRAT/ Detaje nga aksidenti në rrugën nacionale Sarandë – Delvinë

Identifikohen dy drejtuesit e mjeteve të aksidentit mesditën e sotme në rrugën Sarandë – Delvinë.

Ata janë Pëllumb Ahmeti, 28 vjeç dhe Birbil Islami, 42 vjeç.

Ahmeti ka qenë në drejtim të mjetit “Hummer” dhe Islami në drejtim të mjetit “Smart”.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur Islami dhe pasagjeri Vendim Tozo, të cilët po marrin ndihmën e parë në spitalin e Sarandës, ndërkohë që 28 vjeçari Ahmeti është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Sarandë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *