Kreu i PD Sarandë, Vesel Koçiu shfaqet i buzëqeshur krah Lulzim Bashës gjatë votimit në Këshillin Kombëtar

Kryetari i PD Lulzim Basha mblodhi sot Keshillin Kombetar ku vendosi drejtuesit e rinj te partise.

Lulzim Basha i njoftoi shkarkimin Gaz Bardhit nga posti i fundit që kishte në PD atë të Sekretarit të Përgjithshëm, duke ia besuar këtë post Enkelejd Alibeajt.

3 deputetët Orjola Pampuri, Flutura Açka, Kreshnik Çollaku dhe ish kandidati për Tiranën Roland Bejko do jene nenkryeraret e PD.

I pranishem ne kete takim ishte dhe krytari i deges se PD Sarande.

Ai shihet i buzeqeshur krah Lulzim Bashes gjate procesit te votimit.