Arjan Çani mbron Fredi Belerin: Shqiptarët janë më keq se talebanët

Ndërsa zëdhënësi i Fredi Belerit ka thënë gjatë një debati televiziv në Top Story se Partia Demokratike do duhej të kishte kandiduar 61 Fred Belerër në të gjithë Shqipërinë, Arjan Çani në studion e Erla Mëhillit në Euronews ka bërë një tjetër deklaratë të rëndë.

Sipas tij Shqipëria është vend talebanësh dhe shqiptarët janë më keq se talebanët.

Ndërkohë që grekët i quajti seriozë. Kohë më parë në një deklaratë, Fredi Beleri ka thënë se shqiptarët kanë zbritur nga malet e Kaukazit.

Shihni videon më poshtë.