Butrinti zyrtarizon edhe dy afrime të tjera të rëndësishme

Butrinti i Kategorisë së Dytë është futur fuqishëm në merkato pas emërimit të trajnerit gjirokastrit, Neritan Novi.

Synimet e klubit sarandjot pritet të jenë për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Sot klubi ka zyrtarizuar katër afrime.

Mario Mërkuri, sulmues, Alesio Kolonja, mesfushor, Xhuljano Buxhelaj, mbrojtës i djathtë. Të tre vijnë nga Luftëtari.

Ndërsa tjetri është Ardit Jaupaj, sulmues, që vjen nga skuadra e Valbonës. Ai gjithashtu ka qenë dhe pjesë e Partizanit pak vite më parë.

Mario Mërkuri, sulmues, Alesio Kolonja, mesfushor, Xhuljano Buxhelaj, mbrojtës i djathtë. Të tre vijnë nga Luftëtari.

Ndërsa tjetri është Ardit Jaupaj, sulmues, që vjen nga skuadra e Valbonës. Ai gjithashtu ka qenë dhe pjesë e Partizanit pak vite më parë.