Butrinti triumfon në transfertë kundër Memaliajt

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Kategorisë së Dytë për javën e 21 të Grupit B.

Butrinti ka dal me pike te plota nga transferta kunder Memaliajt.

Sarandiotet triumfuan me rezultatin e thelle 1-3.

Golat e fitores per Butrintin u shenuan nga Basha 49′, Lala 63′, dhe Shehu 88′.

Ndersa per vendasit realizimi i golit te vetem ishte Merdani 55′.