Delvina në festë, skuadra ngjitet në Kategorinë e Dytë

Dramë te Gramozi i Ersekës! Skuadra që dikur ndeshej me Realin dhe militonte në Superiore, tashmë ka prekur fundin.

Kolonjarët u mposhtën në finale e sezonit të zhvilluar ndaj Delvinës në “Roza Haxhiu” me rezultatin 1-3, teksa sezonin e ardhshëm do të militojë në Kategorinë e Tretë.

Ndërkohë në krahun tjetër, delviniotët rikthehen në Kategorinë e Dytë, pas këtij triumfi fantastik. Culli, Gjeci dhe Musta ishin autorët e golave për Delvinën, ndërkohë që për Gramozin e Qirjakos, golin e vetëm e shënoi Mydini.

REZULTATI: 

GRAMOZI-DELVINA 1-3

A.Mydini 79′ / Culli 9′ , Gjeci 83′ , Musta 90′ 

FORMACIONET ZYRTARE:

GRAMOZI-DELVINA 15:00 (në stadiumin “Roza Haxhiu”, Lushnjë)

GRAMOZI: Kamberi, Gjoni, A.Mydini, Markos, Aliko, H.Mydini, E.Mydini, De Souza, Memo, Kodra, Pedro

DELVINA: Xhaferaj, Braculla, D.Mehmeti, Culli, Husi, Bazaj, Gjeci, Bibo, Theodhori, Musta, Roka.