Butrinti merr një fitore tenistike kundër Këlcyrës

Butrinti ka marrë një fitore tenistike këtë javë përballë Këlcyrës.

Sarandiotët triumfuan me rezultatin e thellë 7-0, duke siguruar një tjetër 3- pikësh të artë.

Golat për Butrintin u shënuan nga ana e Dos Santos, Kolonja, Mirani, Llojaj, dopieta e Mario Gurmës dhe Theodhori.

Me ketë fitore Butrinti renditet në vendin e dytë me 40 pikë të grumbulluara.

Ndeshja e radhës e do jetë në transfertë kundër Përmetit. /Sarandanews.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *