Rekord i ri në Greqi, 2166 raste të reja me koronavirus dhe 13 vdekje në 24 orët e fundit

Autoritetet greke njoftuan sot 2166 raste të reja të koronavirusit në vend në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus është 44246.

Ndërkohë që 169 pacientë po trajtohen të intubuar 300 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 13 vdekje të tjera, duke shkuar në 655 vdekje gjithsej në Greqi nga koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *