Butrinti mposht me goleadë Maliqin, fiton edhe Delvina

Ekipi i Butrintit ka fituar 4-1 në takimin ndaj Maliqit.

Golat janë shënuar nga Onuh në minutat 10′, 62′ dhe Kolonja në minutat 50′, 90’+1′.

Agu shënoi në minutën e 44 për Maliqin.

4-1 ka fituar edhe Delvina ndaj ekipit të Këlcyrës. Golat u shënuan nga Musta 28′, 52′ dhe Rakipi 90’+3′, 90’+7′, ndërsa golin për Këlcyrën e shënoi Hadaj në 33′