Ndahet nga jeta gazetari sarandiot Ideal Serjani

Gazetari dhe studiuesi i mirenjohur sarandiot Ideal Serjani u nda nga jeta diten e sotme.

Lajmi u be i ditur nga familjare te tij ne rrjetet sociale.

Serjani do te kujtohet si nje ze i fort kritik i gazetarise lokale duke punuar edhe ne disa media kombetare

Ai punoi dhe kontriboi ne mesimdhenie per disa vite me radhe.

Sarandanews.com i shpreh ngushellimet  familjes te afermve dhe miqve te tij.