Rama publikon pamjet e reja nga pastrimi i Sarandës: Patriot është ai që nuk e turpëron vendin e tij  duke hedhur plehrat rrugëve

Plani Kombëtar i Pastrimit po vijon çdo ditë në të gjithë vendin me pastrimin e territorit.

Kryeministri Edi Rama ndau sot foto nga aksioni i pastrimit të territorit në disa bashki të vendit.

POSTIMI

#ShqipëriEPastër☀️???

Faleminderit për angazhimin çdo ditë e më shumë në Planin Kombëtar të Pastrimit?

? PATRIOT është ai që nuk e turpëron vendin e tij në sytë e udhëtarëve, duke hedhur plehrat rrugëve, po merakoset e kujdeset që Shqipëria të jetë e pastër dhe e rregullt në çdo cep, për të mikpritur miq si në çdo shtëpi shqiptare…

*momente nga pastrimi sot në Malësinë e Madhe, Vlorë, Sarandë, Divjakë, Lushnje, Bulqizë, Kurbin, Mallakastër dhe Elbasan

#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️??
#SkaKohëPërPushim?‍♀️??‍♂️