Drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit: Ulet bileta e hyrjes, të dielat do jenë falas

Drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit, Eri Sulo, ka bërë të ditur se tashmë hyrja për të vizituar Butrintit do të jetë më e lirë, ndryshe nga sicc ka qenë.

Sulo ka theksuar gjithashtu se ccdo të diel hyrja në Parkun e Butrintit do të jetë falas.

POSTIMI I PLOTË I ERI SULOS.

Hyrja për në Parkun Kombëtar të Butrintit nuk ka qenë kurrë më parë kaq simbolike. ????????

Çdo e diel është FALAS! ????‍????‍????‍????

Bileta për Studentët – 180 lekë
Bileta për fëmijë nën 12 vjeç – FALAS
Bileta për individë – 600 lekë
Bileta për pensionistë dhe persona me aftësi të kufizuara – 300 lekë
Fëmijë nga 12-18 vjec – 300 lekë

Ju presim ????

/Sarandanews.com/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *